81 ildeki öğrencilere ilk destek Kırıkkale'den başladı

81 ildeki öğrencilere ilk destek Kırıkkale'den başladı
19 Eylül 2020 - 19:54

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 81 ile Kırıkkale'nin sembol ve marka tatlısı olan süt şekeri gönderdi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarını özleyen öğrencilerin özlemlerini gidermek için Mart ayı içerisinde okulların açıldığı ilk ders günü teneffüsün 40 dakika olacağını sosyal medya hesabından duyurmuştu.
 
Bakan Selçuk’a Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’dan da destek gelmiş ve okulların tekrar açıldığı gün 81 ilde 81 okula Süt Şekeri göndereceklerini duyurdu.
 
Kademeli olarak okulların açılacağı pazartesi gününden önce 81 ilde 81 okula Kırıkkale’nin markası olan Süt Şekeri gönderildi.
 
Belediye Başkanı Saygılı yaptığı açıklamada, salgın döneminde en fazla etkilenenlerin arasında öğrencilerin de olduğunu hatırlatarak, “Hayatları boyunca unutamayacakları bir dönem yaşıyorlar. Günlerce okullarından uzak kaldılar, arkadaşlarını öğretmenlerini, okul sıralarını özlediler. Milli Eğitim Bakanlığımız çocuklarımızı salgından korumak için eğitim ve öğretime ara vermişti. Kademeli olarak çocuklarımız tekrar sıralarını yavaş yavaş kontrollü şekilde doldurmaya başlıyorlar. Biz de Milli Eğitim Bakanımızın ilk ders günü ilk teneffüsün 40 dakika olacağı yönündeki mesajına kayıtsız kalmayarak ilimizin markası olan Süt Şekerlerini 81 ilde 81 okula gönderme sözü vermiştik. Bu sözümüzü okullar açılmadan yerine getiriyor ve 81 ilde belirlediğimiz 81 okula süt şekerlerini ulaştırmak için yola çıkarttık.” ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum