Atıl durumda olan Çelebi Süt İşletmesi yeniden üretime hazır

Atıl durumda olan Çelebi Süt İşletmesi yeniden üretime hazır
30 Eylül 2020 - 12:36

1999 yılında kurulan ve yıllardır atıl durumda olan Çelebi Süt İşletmesi yeniden üretime hazır hale getirildi.

Bu kapsamda, Adalet Bakanlığı (Ceza İnfaz kurumları İle Tutukevleri İş Yurtları Kurumu), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü), Kırıkkale Valiliği, Ahiler Kalkınma Ajansı, Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve Çelebi Belediyesi’nin işbirliği ile işletmeye hazırlanacak olan “Çelebi Süt İşleme Tesisi Protokol İmza Töreni” düzenlendi.

Çelebi ilçesinde düzenlenen protokol imza törenine, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Milletvekili Ramazan Can, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, Adalet Bakanlığı Ceza ve İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İş Yurtları Başkanı İhsan Özgür Çetin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, Halk Bankası A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Ergin Kaya, Kaymakam İzzet Cem Eser, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Belediye Başkanı Yaşar Erdemir, AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen, AHİKA Genel Sekreteri Bekir Varol, İl Müdürleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

İmza töreninde konuşan ve bu tesisin yeniden faaliyete geçmesinde emeği geçen ve katkıda bulunanlara teşekkür eden Vali Yunus Sezer, “2 yıldır ilmek ilmek dokuyarak bu aşamaya geldik. Bu manada katkısı olan kurumlarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Cumhurbaşkanlığı sisteminin yerelde uygulanan örnek projelerinden bir tanesidir. Gerçekten herkes elini taşın altına koydu. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah bundan sonra sürdürülebilir olması için de elimizden geleni yapmaya çalışacağız ” dedi.

Daha sonra konuşmaların ardından protokol imza töreni gerçekleştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum