Banka önleri ve kaldırımlara "Sosyal Mesafeyi Koruyalım" uyarısı

Banka önleri ve kaldırımlara "Sosyal Mesafeyi Koruyalım" uyarısı
29 Mart 2020 - 18:26

Koronavirüs salgınından korunmanın yollarından en etkilisi olarak gösterilen sosyal mesafe. Kırıkkale Belediyesi de sosyal mesafenin önemine dikkat çekmek için hazırlattığı etiketleri kamuya açık kalabalık alanlara yapıştırdı.
Virüsün bir taşıyıcıdan başka birine geçmesini engellemenin en etkili yolu kişilerin hijyen kurallarına uyması, mümkün olduğunca evde kalması bunun yanı sıra da kalabalık ortamlarda, temaslardan uzak durmaktan geçiyor.
 
Kırıkkale Belediyesi Sosyal Mesafe kuralına dikkat çekmek için hazırlattığı etiketler ile “Sosyal Mesafeyi Koruyalım” mesajı veriyor.
 
Saygılı Sosyal Mesafe Kuralına Uyalım
 
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, sosyal mesafenin önemine dikkat çekmek için hazırlattıkları etiketleri, zorunlu olarak dışarı çıkan vatandaşlarımızın kalabalık olduğu ortamlara yapıştırmak sureti ile dikkat çekmeyi hedeflediklerini belirterek “mümkün olduğunca bir birimizden 1 – 2 metre uzakta olalım, sosyal mesafe kurallarına uymalıyız, bu kuralları ciddiye alalım ve uygulayalım” dedi
 
Etiketler Yapıştırıldı
 
Kırıkkale Belediye Başkanı Saygılı, bulunan ortamlarda hijyene dikkat ederek temaslardan uzak durmak suretiyle Koronavirüsün yayılmasının engelleneceğini belirterek “Bu önleme dikkat çekmek için hazırlattığımız etiketleri işlek noktalara yapıştırmak suretiyle dikkat çekmek istedik, ayrıca Zabıta Ekiplerimiz İçişleri Bakanlığının genelgesi uyarınca alış veriş merkezleri, marketlerde en fazla olabilecek kişi sayısını belirtir etiketleri de mağaza girişlerine astık” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum