"Bize Okumak Yakışır" deyip 81 ilde kitap okundu

"Bize Okumak Yakışır" deyip 81 ilde kitap okundu
08 Şubat 2020 - 23:51 - Güncelleme: 09 Şubat 2020 - 00:01

Türkiye genelinde Ufka Yolcuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları kapsamında eş zamanlı olarak kitap okuma etkinliği düzenlendi. “Bize Okumak Yakışır” temalı etkinlikte kitaplarını alan yarışmacılar aileleri ile birlikte kitap okuma alanlarına koştu.
 
Ufka Yolcuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları’nın İl Temsilcilikleri tarafından koordine edilen etkinlikte 81 il geneli ve ilçelerde eş zamanlı olarak kitap okundu.
 
İlk, orta ve lise kategorilerinde düzenlenen etkinlik sayesinde binlerce öğrenci hem kitap okudu hem de bu yıl 8’incisi düzenlenecek Ufka Yolculuk’un “Adap” konulu online ve yazılı sınava hazırlık yapıldı.
 
Son 7 yılda çeşitli konu ve kategorilerle 81 il, 957 ilçede 2 milyon 864 bin 657 katılımcı ve 60 bin gönüllüsü ile Ufka Yolculuk 7’den 70’e her bireyin gözdesi olan bir organizasyon haline geldi.
 
Öğrenciler kitap okuma etkinliğine katılmak için yurt genelinde çeşitli mekanlarda bir araya geldi.
 
Vatandaşlar da kitap okuma etkinliğine büyük destek verdi.
 
KIRIKKALE
 
Kırıkkale’de etkinlik dolayısıyla bir araya gelen çok sayıdaki yarışmacı “Adap” konulu yarışma kitaplarını okudu.


ANTALYA
 
Antalya'daki etkinlik dolayısıyla açık havada bir araya gelen çok sayıdaki yarışmacı “Adap” konulu yarışma kitaplarını okudu.
DENİZLİ
 
Denizli'de etkinlik dolayısıyla bir araya gelen çok sayıdaki yarışmacı “Adap” konulu yarışma kitaplarını okudu.


SAKARYA
 
Sakarya'da etkinlik dolayısıyla bir araya gelen çok sayıdaki yarışmacı “Adap” konulu yarışma kitaplarını okudu.ve diğer tüm il ve ilçelerde öğrenciler kitapla buluştu.


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum