Cadde ve sokaklarda el dezenfeksiyonu hizmeti

Cadde ve sokaklarda el dezenfeksiyonu hizmeti
26 Mart 2020 - 20:46

Samsun’un Çarşamba ilçesinde zorunlu olarak evlerinden dışarı çıkmak zorunda kalan çalışanlar için el dezenfeksiyon reyonları oluşturuldu. Belediye ayrıca sokak hayvanlarını da unutmadı.
 
Çarşamba Belediyesi tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden dışarıya çıkmak zorunda kalanlar çalışan kişiler için cadde ve sokaklara el dezenfeksiyon reyonları oluşturdu. Bu reyonların bulunduğu alanlardan geçen kişiler buralarda rahatlıkla ellerini dezenfekte edebiliyorlar. Bu sayede de koronavirüs mikrobunun eller vasıtasıyla başka temas edilen yerlere bulaşması önlenmiş oluyor.
 
Belediye yetkilileri sokak hayvanlarını da unutmadı. Ekipler, sokak hayvanlarının aç kalmamaları için ağaç diplerine özel olarak dizayn edilmiş yemlikler yerleştirdiler.
 
Belediye Başkanı Halit Doğan yaptığı açıklamada, “Koruyucu ve önleyici tedbirler almaya devam ediyoruz. Ekiplerimiz tarafından ilçemizin farklı noktalarına el dezenfektan aparatları ve ayrıca sokak hayvanları için yiyecek aparatları yerleştirdik.” dedi.
 
İlçede düzenli olarak dezenfeksiyon ve temizlik çalışmamalarının devam ettiğini aktaran Başkan Doğan, “65 yaş, hasta veya engelli bireylerin ihtiyaçlarının giderilmesi için 444 90 55 veya 0549 858 55 55 nolu iletişim telefonlarından tüm gıda ihtiyaçları ve eczane ihtiyaçlarının giderilmesi için bizlere ulaşılabilir.” ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum