Erdoğan'a "Dünya İnsanlık Ödülü" çağrısı

AK Parti Kırıkkale İl Başkan Yardımcısı Pınar Taşçı Yıkılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Dünya İnsanlık Ödülü" verilmesi çağrısında bulundu.

Erdoğan'a "Dünya İnsanlık Ödülü" çağrısı
30 Nisan 2020 - 16:35

AK Parti Kırıkkale İl Başkan Yardımcısı Pınar Taşçı Yıkılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Dünya İnsanlık Ödülü" verilmesi çağrısında bulundu.

Yıkılmaz, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin insanlığın onurunu kurtararak sağlık alanında dünyanın sesi ve soluğu olduğunu ayrıca mazlumlara evini açan, onlara yurt, sıcak bir aş, sıcak bir yuva kuran bir ülke olduğunu söyledi.

Koronavirüs sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünyaya yardım elini uzatan bir lider olduğunu dile getiren Yıkılmaz, bu nedenle Erdoğan'a "Dünya İnsanlık Ödülü" verilmesi gerektiğini, Erdoğan'ın ayrıca bu ödülü tek hak eden bir lider olduğunu belirtti.

Türkiye'nin tek başına dünya çapında önemli yardımlar yaptığını aktaran Yıkılmaz, "Türkiye’nin yaptığı işin dünyada karşılaştırmalı olarak değerine ve kıymetine şöyle bir bakarsak;  İslam İş birliği Teşkilatı bünyesinde 56 üye ülke mevcuttur. Bu sayıya denk yardımı Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tek başına yapmıştır. Avrupa Birliğinin 27 üye ülkesi bulunmaktadır. Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu sayının iki katı ülkeye yardım elini uzatmıştır. Ayrıca Birleşmiş Milletlere üye ülkelerin sayısı 193 dür. Yine Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanımız bunun üçte biri oranında dünyaya yardım ulaştırmıştır. Gönderdiği ülkelerin nüfuslarının toplamına bakarsanız Türkiye tek başına dünyaya yettiğini görürsünüz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünya insanları tarafından övgü ile anıldığını belirten Yıkılmaz, şunları söyledi:
"Televizyonlara, haberlere, yorumlara bakarsanız tüm övgüler Türkiye ve onun Lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkındadır. Dün Televizyon ekranlarında haberleri izlerken “Türkiye'nin korona ile mücadelede ABD'ye gönderdiği yardım uçaklarının Amerika’ya ulaştığı haberi yer aldı. Amerika Dışişleri Müsteşar Yardımcısı Philip Thomas Reeker ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye'ye yardım için teşekkür etti ve Amerika Türkiye’ye minnettardır” dedi. Evet bizde görev alanım olan Ak Parti Kırıkkale İl Başkanlığı  Çevre Şehircilik ve Kültür Başkanı olarak haykırıyoruz ve diyoruz ki; “Hal böyle iken sekiz yıldan fazla beş milyona yakın mülteciye ev sahipliği yapan örnek davranışı ile gönüllerde taht kuran ve koronavirüsten dolayı ortaya çıkan pandemi ortamında dünyaya yardım gönderen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a dünya insanlık ödülü en üst ödül olarak verilmelidir. O, bunu dünyada tek hak eden liderdir. O bir dünya lideridir. Dünya tarihine bakın tüm dünyaya yardım gönderen böyle bir lider geldi mi? BM tarafından Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a böyle bir en üst örnek ödül verilmesi tüm dünya ülkelerine örnek olacak ve onları da teşvik edecektir."

Gelecek nesillere ve liderlere böyle anlamsal bir ödülü şimdiden bırakmak bu tür mazlumların sahiplenmesini artıracağını kaydeden Yıkılmaz, " Günümüzde ise bunu yapan, uygulayan, sahip çıkan Erdoğan, bu ödülü çoktan hak etmiştir. Dünya 5 ten büyüktür sözünü ispat etmiştir. Bu anlamda dünya kamuoyu yapılanları görmüş ve insanlık tarihine altın harflerle yapılan barışçı çizgisi tüm devlet başkanlarına örnek olacaktır.  Verilen ödül yerini bulacak ve dünyaya büyük bir anlam ve mana katacaktır. Hak edene hak ettiği değerin ve bu ödülün verilmesini BM teşkilatının ilgili birimden talep ediyoruz. Konunun takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum