Meslek lisesi öğrencileri stajları ile ilgili flaş açıklama..!

Meslek lisesi öğrencileri stajları ile ilgili flaş açıklama..!
25 Eylül 2020 - 15:14

Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından okullara gönderilen yazı kapsamında öğrencilerin işletmelerde beceri eğitimini başlaması gerektiği belirtildi.

Açıklama öğrenci ve veliler tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Özellikle Sağlık Hizmetleri alanında olan öğrencilerin sağlık kuruluşlarında kontamine olması yönünde büyük endişe yaşanıyor.

 Bakanlığın yaptığı açıklama yazısında, "Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinde işletmelerde beceri eğitimlerinin 21 Eylül 2020 tarihinde başlayacağı bildirilmiş, ilgi (b) yazı ile yüz yüze eğitime 21 Eylül 2020 tarihinde okul öncesi ve ilkokul 1 inci sınıflar ile başlanacağı, diğer kademe ve sınıf seviyelerine ilişkin değerlendirmelerin salgının seyrine bağlı olarak ilan edileceği belirtilmiştir. Buna göre; Anadolu meslek ve Anadolu teknik programı öğrencilerinin işletmelerde mesleki eğitim/staj uygulamalarının işletmenin talebi ve öğrenci velisinin izni ile Covid-19 salgınına yönelik gerekli tedbirlerin işletmeler tarafından alınması şartıyla 28 Eylül 2020 tarihinden itibaren başlatılması, işletmeye gönderilemeyen öğrencilere ise Covid-19 salgınına yönelik gerekli tedbirlerin alınarak "İşletmede Beceri/Meslek Eğitimi" dersinin okullarında yaptırılması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim." ifadelerine yer verildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum