Ufka Yolculuk gururu, Türkiye ikincisi Kırıkkale'den

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nın "Adap" konulu yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ufka Yolculuk gururu, Türkiye ikincisi Kırıkkale'den
09 Temmuz 2020 - 18:09

Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması'nın "Adap" konulu yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ortaokul kategorisinde il birincisi olan Şehit Alpaslan Yazıcı İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Aslı Yüksekdağ aynı zamanda Türkiye ikincisi derecesi elde ederek Kırıkkale'ye ayrı bir gurur yaşattı.

7 yıldır Ufka Yolculuk yarışmasının bu yıl 8. Ufka Yolculuk yarışması koronavirüs tedbirleri kapsamında online olarak gerçekleştirildi.

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale kent genelinde de ilk, orta ve lise düzeyinde düzenlenen yarışmaya il genelinden 3 bin 332 kişi yarışmaya müracaat etti.

Sonuçların açıklanmasıyla dereceye giren yarışmacıların ödülleri Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Mustafa Arı ve beraberindeki heyet tarafından öğrencilerin okullarına gidilerek hediyeleri teslim edildi.

Yarışmada ortaokul ve lise öğrencilerinin birinci olanlarına bin lira, ikinci olanlara 750 lira ve üçüncü olanlara ise 500 lira verildi.

İlkokul düzeyinde ilk üç dereceye giren yarışmacılara ise bisiklet hediyeleri verildi.

Ayrıca tüm kategorilerin 4 ile 10'ncu derecede olan yarışmacılara da çeşitli mansiyon ödülleri verildi.
İl Temsilcisi Mustafa Arı, koronavirüs tedbirleri kapsamında ödül töreni düzenleyemediklerini ancak  tüm öğrencilerin kazanmış oldukları ödüllerin aileleriyle birlikte kendilerine teslim edildiğini söyledi.

Ufka Yolculuk 8'inci Bilgi ve Kültür Yarışması  sayesinde öğrencilerde çok önemli kazanımlar elde edildiğini aktaran Arı, "Geçmiş yıllarda olduğu gibi yıl da yarışmamızı nihayete erdirdik. Buradan tüm yarışmacı öğrencilerimize, görev alan gönüllülerimize ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza ayrıca hediyelerin verilmesinde sponsor olan kişi ve kuruluşlara desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Yarışmanın bu yılki konusu "adap"dı. Adap, tüm insanlığın başucunda bulunması gereken daha doğrusu insan olmanın en önemli özelliklerden biri olan bir değerdir diye düşünüyorum. Buradan ister dereceye girsin ya da girmesin ama yarışma kitaplarında da yer alan konularda olduğu gibi hepimizin yaşadığı çevrede adabın gereklerini mutlaka yerine getirmemiz gerekir. Ahlak, adap gibi değerler bir hayat boyu sürmeli ve devam etmelidir." dedi.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum