Zabıtaya tüketici hakları eğitimi

Zabıtaya tüketici hakları eğitimi
29 Ocak 2020 - 22:32

Kırıkkale Belediyesi’nde zabıtalara tüketici haklarıyla ilgili eğitim verildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yakup Güzel, Belediye Zabıta Personeline 6502 kanunu kapsamında Belediyeler tarafından yapılan denetim hakkında bilgi verdi.

Belediyenin toplantı salonunda Zabıta Müdürlüğü personeline yönelik 6502 kanun kapsamında Belediyeler tarafından yapılan denetim hakkında bilgi verdi.

Düzenlenen toplantı öncesi konuşma yapan Zabıta Müdürü Koray Arslan zabıta teşkilatının  çok değişik görevleri ifa eden bir yapısı olduğuna dikkat çekerek, kanunların kendilerine verdiği yetkiler çerçevesinde Kırıkkale halkına hizmet ettiklerini belirtti.

Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yakup Güzel, Zabıta Müdürlüğünün vatandaşa en doğru bilgileri sunması ve denetimlerini yapması için Türkiye genelinde eğitimlere devam ettiklerini, şimdiki duraklarının Kırıkkale Zabıta müdürlüğü olduğunu söyleyerek "Kırıkkale Belediyesi Zabıtası da halkımıza en güzel şekilde hizmet verdiğine şahit oluyoruz" dedi. Güzel  6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun çerçevesinde yapılan denetimlerde dikkat edilmesi gereken usul ve esaslar hakkında açıklamalarda bulundu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum